طراحی سایت و سئو با نیووب

تاثیر عوامل ژنتیکی بر افزایش قد

در افزایش قد افراد مختلف دو عامل به عنوان عوامل اصلی و مهم دخیل هستند؛ عوامل ژنتیکی و غیر ژنتیکی. عامل ژنتیکی در قد افراد، وراثت و هورمون هایی هستند که به صورت طبیعی روی افزایش قد وی تاثیر می گذارند. تاثیر عامل وراثت حدود 80 درصد گزارش شده و این موضوع نشان از اهمیت عامل وراثت در تعیین قد افراد دارد. در کنار این موضوع، عوامل دیگری که باعث افزایش یا کاهش قد فرد می شوند، عوامل غیر ژنتیکی می باشند. از جمله این عوامل می توان به مواردی همچون قرار گرفتن در معرض دود تنباکو در طول دوره جنینی فرد، بیماری در طول دوره کودکی یا نوزادی، کیفیت بد مراقبت بعد از زایمان، وزن کم در هنگام تولد، تصادف یا مشکلات این چنین، شکستگی استخوان های اصلی پا، مشکلات مربوط به تغذیه در سنین کودکی و … اشاره کرد. برای این که درک صحیحی از وضعیت قدی خود داشته باشید، می بایست عامل وراثت و عوامل غیرژنتیکی تعیین قد را کنار هم گذاشته و وضعیت خودتان را با توجه به آن ها مشخص کنید. اگر مشاهده کردید که قد فعلی تان نتیجه صحیحی از کنار هم قرار گرفتن این عوامل است، نیازی به انجام راهکارهای افزایش قد نبوده و بهتر است زندگی عادی خود را دنبال کنید. اما اگر با قرار دادن این عوامل به این نتیجه رسیدید که قد شما پتانسیل رشد بیشتری دارد، حتماً مواردی که در رابطه با افزایش قد مطرح هستند را دنبال کرده و با دقت پیگیر آن ها باشید. بدون شک اگر جزو گروه دوم بوده و بتوانید راهکارهای عملی را به صورت مداوم و صحیح انجام دهید، خواهید توانست به نتایج مطلوبی نیز در این زمینه دست پیدا کنید.

به طور کلی عوامل تاثیرگذار در قد افراد در 4 مورد تقسیم بندی می شوند. این 4 مورد هر کدام شامل زیرشاخه هایی هستند که مجموع آن ها عوامل مربوط به افزایش قد را شامل می شوند.

  • عامل ژنتیک و وراثت با بیشترین تاثیر بین 60 تا 80 درصد
  • رژیم غذایی صحیح و اصولی در کنار مصرف ویتامین، مواد معدنی و پروتئین به مقدار کافی
  • انجام فعالیت های بدنی صحیح و ورزش های تحرکی و مناسب
  • رعایت اصول تنفس، تغذیه و انجام فعالیت های مرتبط با افزایش قد

در این 4 مورد، مورد وراثت بیشترین تاثیر را در تعیین وضعیت قد افراد دارد. پس از آن، به ترتیب مواردی که ذکر کرده ایم اثرگذار هستند. با توجه به این که نمی توان در ژنتیک و وراثت دست برد، طبیعتاً برای افزایش قد بایستی سه مورد دیگر را پیگیری نمایید. تمام راهکارهای پزشکی و غیرپزشکی که برای افزایش قد مطرح می شوند نیز در این سه مورد خلاصه می شوند.


برچسب ها : افزایش قد , قد پلاس , پکیج افزایش قد ,
+ نوشته شده در پنجشنبه 9 تير 1401ساعت 18:42 توسط نیووب | | تعداد بازدید : 28

ساخت وبلاگ جدید رایگان وی آهنگ مشاور گروپ دکتر ذهن خرید بک لینک از همه بلاگ
بستن تبلیغات [X]